Snap Scene
299,00zł
Zrób zdjęcie i oznacz je odpowiednimi etykietami dźwiękowymi, aby umożliwić dziecku natychmiastową komunikację. Dzięki Snap Scene każda chwila codziennego życia może stać się niepowtarzalną okazją do nauki porozumiewania się, nauki mowy i języka.
Snap Scene to doskonała aplikacja pozwalająca na wykorzystanie każdej okazji do nauki komunikacji. Wystarczy zrobić zdjęcie, oznaczyć odpowiednie miejsca zdjęcia, nagrać dźwięk, przypisać etykiety i gotowe. Oprogramowanie przeznaczone jest dla małych dzieci na początkowych etapach nauki porozumiewania się, które nie mówią, mogą mieć problemy z opanowaniem mowy, mówią lecz trudno je zrozumieć, mogą w przyszłości mieć problemy w komunikowaniu się, a także dla osób z deficytami w zakresie rozwoju mowy.
Oprogramowanie zostało opracowane na podstawie koncepcji VSD (Visual scene display) na podstawie badań dr Janice Light. Koncepcja ta zakłada, że ludzie, akcje oraz przedmioty powinny być przedstawiane w ich naturalnym otoczeniu, czyli wraz z całą scenerią dookoła co ułatwia komunikację i naukę komunikacji szczególnie dzieciom na początkowym etapie rozwoju oraz osobom z głębszymi deficytami poznawczymi. Takie podejście sprzyja inicjowaniu oraz podtrzymywaniu interakcji społecznych, przekazywaniu informacji oraz wyrażaniu potrzeb, używaniu nowych słów i koncepcji łącznie z kolorami, liczbami oraz dźwiękami liter, łączeniu wyrazów i koncepcji w celu wyrażenia bardziej złożonych idei.
Wersja demonstracyjna kliknij tutaj
- Doskonałe narzędzie wpływające na rozwój języka i mowy od najwcześniejszych etapów. Na naukę porozumiewania się nigdy nie jest za wcześnie.
- Komunikacja w dowolnej chwili – możliwość skupiania się na tym co interesuje dziecko w danej chwili, niezależnie od tego gdzie aktualnie ono przebywa lub co robi. Dzięki Snap Scene dziecko staje się aktywnym uczestnikiem rozmowy.
- Oprogramowanie wpływa na rozwój języka i mowy w sposób naturalny, stopniowo.
- Bardzo proste w obsłudze – dzięki temu rodzic lub nauczyciel może spędzić znacznie więcej czasu na bezpośredniej komunikacji z dzieckiem, a nie na przeglądaniu podręcznika użytkownika i zastanawianiu się jak przygotować ćwiczenie dla dziecka.
- Naturalna i bardzo intuicyjna nawigacja pomiędzy poszczególnymi zdjęciami – do obsługi oprogramowania nie jest potrzebne żadne szkolenie.
- Wystarczy dotknąć obszaru na ekranie, a będzie się do niego wyświetlała etykieta podczas jego wypowiadania co pomaga w nauce znaczenia słów oraz nauce czytania.
Snap Scene dla Windows:
- Windows 7 lub nowszy
- 1 GB pamięci RAM
- 250 MB wolnego miejsca
Oprogramowanie wspomagające komunikację
Oprogramowanie wspomagające komunikację alternatywną przeznaczone jest dla osób mających trudności z porozumiewaniem się za pomocą mowy czyli dla osób z różnych przyczyn pozbawionych zdolności mówienia lub takich, u których mowa nie spełnia funkcji komunikacyjnych. Oprogramowanie takie zainstalowane na komputerze, tablecie, telefonie gwarantuje osobie niemówiącej zastępcze narzędzie porozumiewania się. Bazy symboli oprogramowania sprawiają, że są one dostępne również dla osób nie potrafiących czytać i pisać, natomiast syntezator mowy pozwala osobie niemówiącej na głośne wyrażanie swoich emocji, potrzeb, opinii, poglądów oraz dyskusje na dowolne tematy. Wiele opcji dostępu do programów za pomocą myszki, klawiatury, ekranu dotykowego, pojedynczego przycisku, sterowania wzrokiem) sprawia, że mogą one być obsługiwane przez osoby z różnymi dysfunkcjami Ponadto bogate funkcje programów wspomagających komunikację pozwalają na przygotowywanie indywidualnych plansz edukacyjnych, zadaniowych wspomagających naukę czytania, pisania, rozróżniania i nazywania przedmiotów, kształtów, kolorów, odgłosów i wiele więcej stając się tym samym nieocenionym narzędziem pracy nauczyciela czy terapeuty. Korzystanie z komunikatora czy oprogramowania wspomagającego komunikację może stanowić wyzwanie dla początkującego użytkownika. Z pomocą przychodzi neurologopeda Daisy Clay, która opracowała zasady wspierania użytkowników AAC (komunikacji alternatywnej i wspomagającej) pomagające w rozwijaniu ich kompetencji komunikacyjnej. "Simple AAC" to zestaw takich zasad, gdzie każda litera wyrazu SIMPLE reprezentuje określoną strategię pomocy użytkownikowi.